O nás

BOŤANSKÝ – drevovýroba, bola založená v roku 1988 pánom Michalom Boťanským.

Začiatky:

  • r. 1988 – stavebno-stolárska výroba ( záhradný nábytok, europalety)
  • r. 2002 – vyrábame a montujeme eurookná: + profil EURO IV 68 (dvojsklo),
  • r. 2004 – vyrábame a montujeme eurookná: + profil EURO IV 78 (trojsklo)
  • r. 2009 – profil 88 a 92 Softline, ktoré majú predpoklady na montáž pre nízkoenergetické a pasívne domy.
  • r. 2014 + drevo-hliníkové okná, profil EURO IV92 Softline.
  • r. 2014 – renovácia drevených okien aj hliníkovou kapotážou RenoLine
  • r. 2015 + bezfalcové okná aj dvere (skryté kovanie MACO MULTI MATIC PREMIUM)

Okná a dvere montujeme s montážnymi páskami ILLBRUCK Twin Aktiv s butylom. Okrem okien vyrábame aj vchodové dvere, balkónové dvere, posuvno-sklopné balkónové dvere, HS portál – bezbariérový posuv, interiérové dvere z masívu – falcové, aj moderné – bezfalcové so skrytými pántami, posuvné interiérové dvere, obklady betónových schodov a samonosné schodištia.
Disponujeme vlastnými priestormi a ročne investujeme do inovácie a modernizácie technologických procesov.

Našim cieľom je uspokojiť každého zákazníka, či sa jedná o novostavbu, rekonštrukciu či historickú budovu. Kvalita našich služieb a výrobkov zodpovedá európskym normám a dáva záruku vysokej kvality a spokojnosti každého nášho zákazníka.

Na naše výrobky poskytujeme záruku 60 mesiacov a zároveň ponúkame bezplatné poradenstvo s cieľom vybrať to najlepšie riešenie pre realizáciu Vašich predstáv.
Často počúvame otázku, že sa o ne treba starať!

O všetko čo je cenné a má hodnotu sa staráme. Každý materiál potrebuje starostlivosť, aby sa zvýšila jeho životnosť. O kvalitné, moderné drevené okná je radosť starať sa, sú prírodné, hygienické a ekologické.

Drevo je časom overený najstarší stavebný materiál s nespornými ekologickými vlastnosťami a výhodami oproti iným materiálom. Je obnoviteľný prírodný zdroj, ktorý neničí našu planétu ani pri jeho recyklácii.

Prečo drevené okná?
Drevené okná vyrábame z dreva, ktoré sa ťaží zo stromov a stromy potrebujeme na prežitie. Drevo je predsa živý materiál, ktorý dýcha, má príjemné teplé vyžarovanie a navyše pohlcuje zabijáka : CO2. Drevo izoluje najlepšie, znižuje náklady na vykurovanie = ŠETRÍ. Pri požiari si drevené okná dlhšie udržia tvarovú stálosť a čo je dôležité, že nevylučujú dioxíny.